Historie společnosti

Budoucnost
26. května 2015

Zrodila se Orukami s.r.o.

Sešla se pěkná parta kvalitních živnostníků. Udělali jsme strategický krok a spojili své síly. Společnost se přemístila a přejmenovala. Zároveň se změnila hlavní ekonomická činnost. Už žádné vydavatelství. Orukami s.r.o. skládá prvotřídní webové stránky a online aplikace.

březen 2010

Začátky jako OSVČ

Většina kolegů a i současných externistů začínala prací na živnostenské oprávnění. Současný jednatel Petr Homoky není výjimkou. V roce 2010 si nechal na zakázku vytvořit WordPress šablonu pro svůj studentský online magazín Zapni mozek.

Vzhledem k tomu, že byl pro tehdejšího studenta externí programátor finančně nákladný, tak se snažil dělat některé změny sám. Dnes je pro Petra web podobného rozsahu hračka.

říjen 1995

Vznik společnosti Vydavatelství Artemis s.r.o.

Než se Orukami stala Orukami, tak se společnost jmenovala Vydavatelství Artemis s.r.o. a zabývala se jak již z názvu vyplývá vydavatelské činnosti. V té době současný jednatel společnosti běhal po dětském hřišti v obleku supermana.

červenec 1995

První počítač ve 4 letech

Současný jednatel Petr Homoky dostal ke svým 4. narozeninám první počítač. Jednalo se o legendární 286. Závislost na Prince of Persia přešla až nedávno, kdy jej dohrál na svém iPadu.

Skoro pravěk